מאמרים

הוצאה לפועל – לא להיבהל!

חוק ההוצאה לפועל איננו חוק חדש, החוק המקורי פורסם עוד בשנת 1967 (לפני למעלה מ-40 שנה!). במהלך השנים עבר החוק תיקונים ושינויים שונים כדי להתאימו למציאות כפי שאנו מכירים היום. המציאות היום שונה אלף מונים מהמציאות אשר התקיימה בארץ במועד כתיבת החוק המקורי, מטרתם העיקרית של אותם תיקונים בחוק הייתה לשפר ולייעל את האכיפה והגבייה במדינת ישראל.

לשון הרע בפייסבוק? - יש דבר כזה

הטכנולוגיה המודרנית וההתפתחות המהירה שלה מציבות אתגרים שעימם על מערכת המשפט להתמודד כשהיא משתמשת בכלים הקיימים ומתאימה אותם למציאות המשתנה. כל מי שמשתמש בפייסבוק צריך להיות זהיר במעשיו ולהיות אחראי להם כדי שלא ימצא את עצמו מתמודד עם הכלים העומדים בידי כל אדם; מי שמוצא את עצמו נפגע צריך להכיר את הכלים הללו ולדעת מתי ניתן להשתמש בהם ובאילו מגבלות.

הפטר בפשיטת רגל למחיקת חובות עבר

הפטר הנו אקט שיפוטי הקובע כי חייב בפשיטת רגל פטור מחובותיו . אחת ממטרותיו של הליך פשיטת רגל הנה לאפשר לחייב שנקלע לחובות להסדיר את חובותיו ולהיפטר מהחובה לפרוע חובות שאין הוא מסוגל לפרוע. קבלת צו הפטר מחובות מאפשרת לחייב שהסתבך בחובות לפתוח דף חדש ולהתחיל חיים חדשים ללא חובות מעיקים וללא נושים הרודפים אותו ומעיקים עליו ועל בני משפחתו.

כל ישראל ערבים זה לזה?

תחום הבנקאות ככל שישמע אפור ומשעמם, לעיתים מספק סיפורים די מעניינים. לעתים תכופות אנו נגשים לסניף הבנק בו אנו מנהלים את חשבון הבנק (לעיתים יש יותר מאחד) ומבצעים פעולות "פשוטות" כמו: משיכה, הפקדה, הוראת קבע וכדומה פעולות אלו מצריכים את חתימתנו על דף נייר אחד או שניים בהם אנו מאשרים את ביצוע הפעולה, את דפים אלו רובנו אף לא טורחים לקרוא ומיד משליכים לפח המיחזור הקרוב. אך לעיתים הבנק שלנו משמש אותנו לפעילויות מסוג שונה וטיפה יותר "מורכבות".